Pinterest Apk Nedir? Pinterest Apk İnceleme 2021

Pinterest görüntü paylaşmanıza olanak sağlayan, her tarz ve türde görselin paylaşıldığı bir sosyal ağ platformudur. Görüntüleri, küçük ölçekte GIF’leri ve videoları bülten tahtası biçiminde kullanabilmektedir. Aralık 2009’da Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından kavramsallaştırılmıştır. Pinterest Aralık 2010 da diğer sosyal medya platformlarının arasına katılmştır ve 2011 yılında yoğun bir patlama ile popülerlik kazanmıştır. 70 milyon üzeri kullanıcıya sahiptir ve 27 farklı dilde hizmet vermektedir. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunu kadınlar oluşturmasına rağmen, yayınladığı birçok kategori ile erkeklerin de ilgisini rahatlıkla çekebilecek kapasiteye sahiptir. Ağustos 2020 itibari ile 400 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıya sahiptir. Pinterest, 2016 yılında Instapaper, 2017 yılında Jelly uygulamasını bünyesine katmıştır.

Pinterest

Pinterest yaratıcılığın ön plana çıkarılması ve kendinizi ayrıca yeteneklerinizi öne çıkarmak için oldukça iyi bir sosyal medya uygulamasıdır. Sosyal mecra üzerinde çok fazla kullanıcı sayısına sahip olmayan Pinterest uygulaması aracılığı ile diğer insanlara etkileşim haline geçmek de çok kolaydır. Siz de estetik fotoğraflar görmek ve paylaşmak istiyorsanız, mobil marketiniz üzerinden hemen indirebilirsiniz!

Pinterest Apk Nedir? Pinterest Apk İnceleme 2021 Uygulamalar

Pinterest platformunda paylaşım yapma olayına “pin” denilmektedir. Kullanıcıların internet tarayıcılarında “Pin It” isimli bir uygulamayı yüklemeleri sonucunda internette rastladıkları tüm video ve fotoğrafları kolaylıkla diğer kullanıcılarla paylaşmaları mümkün olmaktadır. Platform üzerinde paylaşım yapılan yeri ise “board” olarak adlandırılmaktadır. Bu panolar üzerinde kullanıcıların paylaşmak istedikleri video ve resimler farklı kategoriler altında toplanabilmektedir.

Ayrıca istenilmesi durumunda kullanıcılar paylaşım yaptıkları panolarda diğer kullanıcıların katkı yapmasına da izin verebilmektedir. Üye olunmasıyla birlikte platform rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanıcılar Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi diğer kullanıcıları takip edebilmektedir. Bunun sayesinde takip ettikleri kullanıcıların paylaşmış olduğu tüm video ve resimler görülebilmektedir. Kullanıcılar, Pinterest üzerinde yapılan paylaşımların altına yorum yazılabilmektedir.

Platform üzerindeki “Like” tuşu ile kullanıcılar gördükleri ilginç içerikleri beğenebilme ya da bu içerikleri pinleyerek başka kullanıcılarla paylaşabilmektedir. Platform üzerinde hoşunuza giden paylaşımları kendinize ait bir panoda paylaşmanıza imkân veren özellik ise “Repin” özelliğidir. Twitter üzerinden Retweet yapmak ile benzer bir özelliktir.

Kaydettiğiniz Pinlerin ve oluşturduğunuz panoları profilinizde bulabilirsiniz. Ayrıca sizi kimlerin takip ettiğini ve takip ettiğiniz panoları ve kişilerinizi görebilirsiniz. Profilinizi herkes görebilir ancak isterseniz gizli panolarınız görünmezdir. Gizli panolarınızı sadece siz, kendi profilinize baktığınızda görebilirsiniz.

Pinterest te satın almak amacıyla ürün arayabilmektesiniz. Satıcıların web sitesine girmek için bir ürün Pini bulmanız ve buna dokunmanız yeterli olacaktır. Bir şey sipariş etmeye karar verdikten sonra, satın alma işlemi kendi web sitesinde perakendeci ile gerçekleşecektir. Sipariş verdiğiniz bir şeyle ilgili bir sorunuz varsa satıcıya ulaşın.

Arama sonuçlarınızda ürün satın alma
Pinterest hesabınızla giriş yapın
Ana sayfa akışınızda üst kısmındaki arama kutusuna tıklayın ve aramak istediğiniz ürünü girin
Arama sonuçlarınızın üst kısmında bir Mağaza sekmesi görürseniz, ürün Pinlerine göz atmak için Mağaza’ya tıklayın
Mağaza sekmesini görmüyorsanız, arama kutusunun yanındaki Tüm Pinler’e tıklayın ve Ürün Pinleri’ni seçin
Arama kutusuna tıkladığınızda açılan listede Alışveriş fikirleri görürseniz , önerilen popüler ürünleri keşfetmek için aşağıdaki görüntülerden birine tıklayın.
Ev dekorasyonu Pinleri için arama yaparsanız sonuçlarınızın üst kısmında etiketli kareler görebilirsiniz. Popüler stilleri ve ürün Pinlerini keşfetmek için onlara dokunun.

  • Pinterest hakkındaki bazi genel istatistıkler şunlardır;
  • Pinterest kullanıcılarının %80’ini kadınlar oluşturmaktadır.
  • Pinterest’te açılmış olan işletme hesaplarının toplam sayısı 500 bini aşmaktadır.
  • Kullanıcıların tek bir ziyarette ortalama geçirdiği süre 14.2 dakikadır
  • Kullanıcıların %35’i yalnızca mobilden giriş yapmaktadır.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu