Snapchat Apk – Snapchat Uygulama İnceleme 2021

Snapchat, Evan Spıegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından Eylül 2011 de piyasaya sürülmüştür. Akıllı telefonlar için geliştirilen bu uygulama, platformlar arasın çalışma özelliğine de sahip olan bir mesajlaşma ve fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların arkadaşlarına yazılı metin, ses, video ve fotoğraf göndermesine olanak sağlar. Kişiye ozel oalrak gönderilen dosya ve fotoğraflar kişinin belirlediği süre sınırlarınca(1 ila 10 saniye arasi) 2. Kez görüntülenebilir fakat hikayeye eklenen video ve fotoğraflar kişinin belirlediği sure sınırlarınca( 1 ila 10 saniye arası) istediği kadar görüntülenebilir.

Snapchat Apk

Uygulamada paylaşılan 1-10 saniyelik gönderilere “Snaps” adı verilir. Ayrıca uygulamanın bir diğer özelliği ise paylaşılan gönderilerin takipçiler tarafından görülmesinin ardından 24 saat sonra yok olmasıdır. Dolayısıyla Snapchat te geçicilik söz konusu denilebilir.

Snapchat Uygulama Verilerinden Bazıları Şunlardır;
Aylık aktif kullanıcı sayısı 300 milyonu aşkındır.
Günlük aktif kullanıcı sayısı 178 milyondur
Uygulamada fotoğraf paylaşan kullanıcı sayısı yüzdelik olarak %65 tir
Dünyada üniversiteli gençlerin %77’si snapchat kullanmaktadır.
İnsanlar günde yaklaşık 20 kez Snapchat’i açmakta.

Snapchat kullanımı başlarda biraz zor gibi görünmesine rağmen aslında gayet basittir. Uygulamayı ilk açışımızda bizi kayıt ekranı karşılamaktadır. Buradan kaydımızı oluşturduktan sonra, ana ekrana geçiş yaparak uygulamayı kullanma olanağına sahipsiniz.

Snapchat Apk - Snapchat Uygulama İnceleme 2021 Uygulamalar

Başlıca snapchat kullananlar arasına şu ünlüler ve snapchat isimleri şunlardır:
Yabancı olarak; Gigi Hadid (itsgigihadid), Rihanna (Rihanna), Kylie Jenner (Kylizzlemynizzl), Ellen DeGeneres (ellen), Arnold Schwarzenegger (arnoldschnitzel), Ariana Grande (moonlightbae), Calvin Harris (calvinharris), Blake Lively (LivelyBK), Miley Cyrus (MileyCyrus), Jennifer Lopez (jlobtz)

Türk olarak; Burcu Esmersoy (besmersoy), Hadise (iamhadise), Hande Yener (handeyenerrr), Demet Akalın (demetinakalin), Merve Özbey (mrvzby), Ece Seçkin (eceseckin), Bengü (benguerdenn), İrem Derici (iremdericii), Kıvanç Tatlıtuğ (tatlıtugkivanc)

Bunlara ek olarak snapchat in 100 milyon dolara satın aldığı bitmojinin sayesinde her kullanıcı kendilerine benzer sanal karakterler oluşturabilir. Bu sanal karakterlere “bitmoji” adı verilir.

Bitmoji Nasıl Oluşturulur;
– Snapchat’e girin.
– Sol üst köşede yer alan profil kutusuna tıklayın.
– Adınızın yazdığı yerin üst kısmında yer alan fotoğraf alanını doldurmak için bitmojinizi oluşturabilirsiniz.
– Yine aynı sayfada yer alan bitmoji oluştur kısmına girerek kendi avatarınızı yaratabilirsiniz.

Snapchat: Arkadaşlarının Nerede Olduğunu Öğrenmek
Eklenmiş olan yeni Snap Map özelliği ile artık arkadaşlarınızın nerede olduğunu güncel olarak öğrenmek mümkün hale geliyor. Aynı zamanda ne yaptıklarını da öğrenebilmektesiniz. Bu özelliği aktif hale getirmek ve kullanmak için ve haritayı görüntülemek için basitçe kamera sekmesine gidin ve pinch to zoom out yapın. Bir sohbet başlatmak ya da konumlarını son olarak güncelledikleri zamanı görmek için simgelerine dokunabilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızın Bitmoji hesapları birbirine bağlıysa; yolculuk etme, yürüme ya da başka bir şey yapmakta olup olmadıklarını görebiliyorsunuz.

Snapchat’in yüzünüze eklenen katmanlarla sizi bir yavru köpek, motosikletli bir polis ya da yaşlı insanlara dönüştürebildiği lenses gibi türlü özellikleri rakip uygulamalar tarafından klonlandı. İlk kez Snapchat’te karşımıza çıkmış olan Stories (hikayeler) özelliğini an itibari ile Facebook, Whatsapp, İnstagram hatta Twitter da bile görmek mümkün. Yeni Snap Map özelliği Snapchat’i şu an için rakiplerine kıyasla avantaj sağlamakta, ta ki bu özellikte diğer özellikler gibi klonlanıp başka uygulamalara entegre edilene kadar.

Snap Map’te tüm kişilerinizin sizi görmesinden rahatsızlık duyarsanız görünebilirlik ayarlama şansınız var. Harita ara yüzündeyken sağ üst kısımda yer alan ayarlar butonuna dokunup Ghost Mode (Hayalet Modu) aktif edebilirsiniz. My Friends’ i seçerseniz tüm arkadaşlarınız güncel konumunuzu görebilir hale gelir. Sadece belirli kişilere konum paylaşımı yapmak isterseniz Select Friends seçeneğini tercih edebilirsiniz.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu