Spotify Apk – Spotify Android Uygulaması *2021

Spotify, İsveç merkezli müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında EMI,Sony, Warner Müzik Grubu, The Unıversal ve The Orchard’ın de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur. Sistem iOS ,Windows, Mac OS X, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra, taşınabilir aygıtlardan S60, Android, Symbian, Windows Mobile,ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir. Spotify’a birçok ülkeden erişilebilmektedir. Ekim 2020 itibari ile, platformun 144 milyon ücretli abone dahil 320 milyon aylık kullanıcısı vardır. Türkiye’de 2013 yılı Eylül ayı itibariyle kullanıma giren Spotify, bünyesinde 2 milyona yakın sanatçının ürettiği 35 milyondan fazla şarkı barındırıyor. 180 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulamada her yıl 11 milyondan fazla şarkı dinleniyor. Ücretli abonelikler her ülkede kullanılamamakla beraber kredi / hesap kartı ya da PayPal hesabı bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir.

Yazı İçeriği

Spotify Apk

Spotify 79 ülkede kullanılabilir. Bununla beraber, Spotify’ın bulunduğu egemen devletlerin bir parçası olan denizaşırı bölgelerde yaşayan kullanıcıların çok sayıda şikayetine dayanarak, premium üyelik satın almak veya uygulamayı Google Play’den App Store indirmek genellikle imkânsızdır.

Spotify Apk - Spotify Android Uygulaması *2021 Uygulamalar

Uygulamayı kullanmak ücretsizdir fakat Spotify Premium ile ücretsiz spotify a kıyasla ayrıcalıklarınız olacaktır bu avantajlar;
– Müzik indirebilir.
– Reklam kesintisi olmadan dilediğin şarkıyı dinleyebilir,
– İstediğin şarkıyı çalabilir,
– Sınırsız şarkı atlama hakkı gibi seçeneklere erişebilirsiniz.
– En yüksek müzik kalitesi

Spotify Premium kullanıcı çeşitlerine ve sayılarına göre farklılık gösterir;

Premium Bireysel
Premium Bireysel tek kişiliktir.

Premium Öğrenci
Premium Öğrenci şu anda koleje veya üniversiteye kayıtlı olan kullanıcılar içindir.Faydaları:
%50 indirimli Premium üyelik.
4 yıla kadar indirimli ücret. Yıl sonunda hala öğrenciysen her 12 ayda bir (en fazla 3 kez) yenileme şansı.

Premium Duo
Premium Duo birlikte yaşayan iki kişi içindir. Faydaları:
İki Premium hesap, tek bir indirimli ücret.
Duo Mix, her iki zevke de hitap eden bir çalma listesi olarak her iki hesapta da bulunur.

Premium Aile

  • Premium Aile birlikte yaşayan en fazla 6 kişi içindir. Faydaları:
  • 6 Premium hesap, tek bir indirimli fiyat.
  • Aile Mix’i , planındaki herkesin zevkine dayanan bir çalma listesi.
  • Planındaki üyeler için sansürsüz müzikte ebeveyn kontrolü.

İlk defa Premium tercih edecek kullanıcalara spotify, 3 aylık Premium üyeliği 1 TL karşılığında sunar Spotify, daha sonra aylık 14 TL karşılığında üyeliği devam ettirme fırsatı tanıyor. Öğrenciler için üyelik ücretinde %50 indirim yapan ve öğrencilik durumunuzu belgelemeniz haline 12 ay boyunca aylık üyelik ücretini 7 TL’ye indiren Spotify, aynı zamanda 5 aile üyesiyle birlikte kullanabileceğiniz aile üyeliğini de 21 TL’ye sunuyor.

Uygulama üzerinde hızlıca oluşturabileceğiniz çalma listeleriyle farklı müzik türlerini ait parçaları kategorize edebilir ve de bu listelere istediğiniz gibi isimler verebilirsiniz. Bu tekniği kullanarak oluşturduğunuz listeleri başka Spotify kullanıcıları da takip edebilir. Listelerin tamamını üst kısımda bulunan “İndir” komutuyla cihazınıza indirebilir ve listenin alt kısmında bulunan 5 şarkılık bölümden listenizle benzer özellikler taşıyan şarkı tavsiyelerini kolayca listeye dahil edebilirsiniz.

Spotify üzerinde arayıpta bulamadığınız şarkılar olabilir. Bu durumda iki ayrı kaynaktan müzik dinlemenize hiç gerek yok. “Kaynak ekle” sekmesini kullanarak, .mp3 formatındaki müzik dosyalarınızı Spotify’a ekleyebilirsiniz. Bu parçalar “Yerel dosyalar” klasörü altında gösterilecektir.

Kullanıcıların bu uygulamayı tercih etmesinin ana nedenlerinden birisi bu uygulamanın isimleşmiş bir marka olması ve bütün plak şirketeriyle anlaşmış olmasıdır. Ayrıca küçük ve gelişmekte olan sanatçılara olan desteği halkın beğenisini kazanmasını sağlamıştır.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu