Telegram Apk – Telegram Android Uygulaması 2021

Telegram uygulaması internet altyapısı sayesinde insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve beraber hareket edebilmesini amaçlayan bir iletişim uygulamasıdır. Telegram Rus şirketleri tarafından tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların beğenisini kazanan bu iletişim uygulamasında insanların ilgisini çeken bazı ekstra özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları ise grup kurulmada katılımcı sayısının üst sınırı olmamasıdır.

Öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılan bu uygulamada insanlar birbirlerine fotoğraf-video-sesli mesaj gönderebilir aynı zamanda yazılı metin eşliğinde iletişimlerini sürdürmekte tercih kılabilir. Güvenlik açısından her kişinin telefonuna gelen KOD ile kullanıcıların takibini sağlayan bu uygulamada herkesin bir tane hesabı olarak katılım sağlayabilir.

Telegram Apk

Telegram uygulaması 2013 Ağustos ayında kurulduğunda insanlar tarafından bilinmeyen ve çok az kullanan bir uygulama olmasına rağmen yıllar geçtikçe yaptığı yenilik ve kendi altyapısını geliştiren bir uygulama olarak ilerlemiştir. Zaman ile reklam ve yaptığı çalışmalar ile geniş kitlelere yayılan bu uygulama 2015 yılında piyasada kendisine yer edinmiştir. 2018 Yılında Türkiye sunucularında büyük rol kazanan bu uygulama 2019 yılında patlama yaparak günümüzde en çok kullanılan uygulamalar listesine girmiştir. İnsanların buradan çok daha aktif mesajlaşmak ve sivil toplum örgütlerinin bu saha üzerinden haberleşmesi en önemli gelişme sebebidir. Sağlık bakanlığı çalışanları atamaları buradan tartılıp seçmenler seçim analizlerini buradan yürütmektedir. Bu saydıklarımızın yanında en çok kullanım amaçlarından birisi de futbol severler tarafından taraftarı oldukları takımın performanslarını değerlendirmek amacıyla açılan gruplarda gösterdikleri etkileşimdir.

Telegram Apk - Telegram Android Uygulaması 2021 Uygulamalar

Türkiye’de resmi temsilcisi olmayan bu uygulamada birçok gönüllü çalışanı sayesinde kullanıcılarına daha kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamıştır yönetici takımı. Bazı yasa dışı illegal bahis siteleri ve reklamlık anlaşmaları bu uygulama üzerinden yapılması uygulama için bir risk oluştursa da bunun sorumluluğu sadece bu işler için kullanan insanların üzerinde olacağı açıklanmıştır. Telegram kullanıcıların sorumluluğunu tamamen yaptığı kullanım şartları sözleşmesi gereği uygulamayı kullanan insanların bu süreç içerisinde yaptığı davranışlardan sorumlu olduğunu kabul ettirmiştir. Telegram sadece kendi uygulamasının tasarımı ve geçmişte yaptığı güncellemelerden sorumludur.

Telegram tamamen ücretsiz olur uygulama içi satın alma bulundurmayan bir uygulamadır. İnternet alt yapısı olmayan bölgelerde etkisini kaybeden bu uygulama sadece sanal ortam havuzu sağlandığı halde işlevini gerçekleştirebilir. Kullanıcılar birbirlerine internet olmadan iletişime geçemedikleri bu uygulamada günlük ortalama 3-4 saat aralığında zaman geçirmektedir. Telegram yöneticileri uygulama içi küçük çaplı reklamlar alarak kendi bütçelerini genişletip kullanıcılarına daha kaliteli bir hizmet vermek amacıyla kendi siber alt yapısını oluşturmayı planlamaktadır.

Uygulamada silinen mesajların geri getirebilme özelliği konuşulan her konunu kalıcılığı ve kanıtı niteliğini taşımaktadır. İnsanlar gelişi güzel bir konuşma biçiminde bulunsalar da zaman zaman resmi işler için kullanılan bu uygulamada her şeyin kayıt altında tutulduğunu da unutmamak lazım.

Çevrenizdeki arkadaşlarınızı bu uygulamaya davet etme linkine sahip olarak başlarsınız ve eğer sizin onay verdiğiniz halde sizin kişi listenize erişebilir onlarla aynı zamanda hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Uygulaması olmayan insanlara gönderdiğiniz mesajlar maalesef o kişiye ulaşmayacaktır. Toparlamak gerekirse günümüzde zamanla daha da kendini geliştiren bu uygulamada öncelik iletişim olsa da topluluk adına konuşma ve hitap etmek amacıyla da çok sık kullanılabiliyor. Uygulamada öncelik kullanıcıların kaliteli bir iletişim havuzu içerisinde gündelik yaşamlarını sürdürürken beraber hareket edebilmeleri ve ortak fikir sahibi olan insanların gruplar halinde iletişimini sürdürmelerdir. Teknoloji devri hızla ilerlerken umarım telegram kullanıcıları ilerleyen günlerde kendilerini mutlu edecek birçok yeniliğin geldiğine şahit olacaklardır. Telegram’ın kendini geliştirmeye açık yapısı sayesinde kullanıcılarının güncellemeleri beklediğini görür gibiyiz..

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu