TikTok Apk – TikTok Uygulaması 2021

Eylül 2016’da, TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da bilinir olmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismini verdi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması, Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.

TikTok

Dünya borsalarında halka arza hazırlanan ByteDance ın kurucusu ise 35 yaşındaki yazılım mühendisi Zhang Yiming tir. TikTok ile birlikte servetine servet katan Yiming, Forbes un 2018 rakamlarına göre Çin’in en zengin 35. kişisidir. Mart 2018’de 4 milyar dolar olan Yiming’in kişisel serveti, Ocak 2019 itibariyle 6.8 milyar doları bulmuştur. Bu rakamla Zhang Yiming, dünyanın en zenginleri listesinde 218. sıradadır. Ekim 2018 de Softbank Group tan 3 milyar dolarlık yatırım alan Bytedance’ın toplam değeri 75 milyar doları geçti. TikTok fırtınasını arkasına alan Bytedance, bu rakamla Uber ve Airbnb gibi şirketleri bile geride bırakarak, “dünyanın en değerli start-up’ı” ünvanını da ele geçirdi.

TikTok Apk - TikTok Uygulaması 2021 Uygulamalar

Musical.ly bazında üretilen, video oluşturma ve paylaşma bunun yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance tarafından piyasaya sürülen Asya’da video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulamadır, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir. Kullanıcıya dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer seçeneklerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine seçenek sunan uygulama, 150 ülkede 1 milyar kullanıcı barajını aşmıştır.

Musical.ly ile birleşmesi

9 Kasım 2017’de TikTok ana şirketi ByteDance, 1 milyar dolar verilerek Şangay merkezli Santa Monica’da ofisi olan Amerikan gençlerine yönelik sosyal medya platformu olan girişim şirketi Musical.ly’ı satın aldı. ABD dijital platformunun genç kullanıcı tabanından yararlanmak isteyen TikTok, 2 Ağustos 2018’de daha büyük bir video topluluğu oluşturmak için Musical.ly’de var olan mevcut hesaplar ve verileri, tek bir uygulamada bir araya getirerek bu girişim şirketiyle birleşti.

Kendini küresel bir video topluluğu olarak tanımlayan TikTok ile kullanıcılar, kendi kısa videolarını oluşturarak, paylaşmanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılar, videolarına, özel olarak efekt filtreleri, eğlenceli etiketler ve çıkartmalar ile sevdikleri müzikleri veyahut sesleri ekleyelebiliyor. Video klipleri kırpmak, kesmek, birleştirmek ve kopyalamak için düzenleme araçları da sunan TikTok, YouTube, Instagram, Snapchat ve Vine gibi uygulamaların kesişiminde kısa ve anlık videolara odaklanan bir platform. TikTok’taki videolar 15 saniye ile sınırlı ancak daha uzun hikayeler oluşturmak için videolar birbirine eklenebiliyor.

Kaç kişi kullanıyor?

TikTok, Android ve iOS’un yanısıra Amazon platformu için geliştirilmiş ücretsiz mobil uygulamaları bulunuyor. 2018 yılının ilk yarısı sonunda 250 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştığını duyuran TikTok, 150’den fazla ülkede 500 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını da geride bıraktı. 2018 yılında ABD ve Avrupa’da hem iOS hem de Android platformunda en çok indirilen mobil uygulama olmayı başaranmıştır.

Hatta Türkiye’de 21 Ocak 2019 itibariyle Android’te sosyal platformlar arasında en fazla indirilen uygulama TikTok’tur, tüm Android uygulamaları içinde de en fazla indirilen 3. uygulama konumundadır. Türkiye’deki iPhone kullanıcıları arasında iOS platformunda ise video uygulamaları arasında en fazla indirilen uygulama olan TikTok, genel sıralamada da ise 6. konumda.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu