Twitch Apk – Twitch Mobil Uygulaması 2021

İnsanların hayatına 6 Haziran 2011’de giren twitch, Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur 25 ağustos 2014 tarihinde bir alışveriş sitesi olan Amazon twitch i satın almıştır. Merkezi ABD olan twitch kulanıcılarına Türkçe dahil olmakla birlikte birçok dil seçeneği sunuyo. Herkes global bir şekilde istediği yayıncıyı izleyebiliyor. Twitch, dünyanın en iyi oyuncuları ve yayın yapmak isteyen kişilerin insanlarla yayın esnasında sohbet ederek oyun yayınları yaptıkları bir platformdur. Twitch plaformundan Xbox, Playstation konsollarında ve Mac, Windows işletim sistemine sahip olan tüm kullanıcılar canı ne zaman ısterse yayın yapabilir ya da yayınlara katılabilir. Bu yayıncılara izleyicileri tarafından yapılan bağışlar ve kendilerine sponsor olan şirketler tarafından para kazanabilirler. Bunun yanı sıra uygulama son yılların ardından sadece oyun yayınları değil kişilerin gerçek hayatına yönelik vlog niteliğinde yayınlara da izin vermektedir.

Twitch TV

Twitch e üye olmak ve kanal aboneliği
Twitch e üye olmak ücretsizdir fakat izleyicisi olduğunuz bir kanala destek olmak ve o kanalın sohbet bölümünde ayrıcalıklardan yararlanmak için abone olabilirsiniz abone olmak 5 USD’dir. Twitch, bu ücretin yarısını yayıncıya yarısını da kendisine alır.

Twitch Apk - Twitch Mobil Uygulaması 2021 Uygulamalar

Twitch in sahibi amazon abonelik konusunda kullanıcılara twitch prime adı altında ayrıcalıklar sunmuştur bu ayrıcalıklar;
– Reklamsız yayın izlemek
– Ücretsiz aylık kanal abone olabilmek ve bu kanalın, özel sohbetine katılabilme, özel ifadeleri -kullanabilme, rozetler ve üyelere özel çekilişlere katılabilmek
– Prime sohbet rozeti
– Twitch Hediye Sandığı aracılığı ile topluluktaki arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz uygun oyunlarda geçerli oyun içi içerikler.
Twitch prime üyeliği ise yalnızca 7.90 TL’dir.

Twitch ten para kazanmak

Her kullanıcı yayın açma hakkına sahiptir. Twitch te iyi bir yayıncı olmak için emek, zaman, hırs ve sabırlı olmak gerekiyor. Zira yayıncılıkta kitle edinmek uzun bir rotaya yolculukla eşdeğerdir. İzleyici sayınız ve yaptığınız yayınlar izleyiciler tarafında sevilirse sponsorlar sizlerle para karşılığı anlaşmalar yapabilir. Twitch in Standart ödeme periyodumu her ayın 15’idir. Her ayın sonunda, geçen ödemenizden sonra hesap bakiyenizin 100$ seviyesine erişip erişmediği denetlenir. Erişmişse, mevcut bakiyenizde bulunan miktar o ayın sonundan itibaren 15 gün içinde ödenecek şekilde programa alınır. Örneğin, Nisan ayında kazanılan ve 100$ sınırını aşan toplam gelirin ödeme işlemleri Mayıs ayının 15’i civarı yapılır.

Ödeme alabilmek için gereken minimum gelir tutarı nedir?
Partner, vergilendirilmiş ve tahakkuk etmiş gelir bakiyesi 100$ tutarına ulaştığında ödeme almaya hak kazanır. Belli bir ay içersinde 100 $ sınırına ulaşamaz iseniz mevcut miktar sonraki aya devreder ve eşiği geçene kadar birikmeye devam eder. Örneğin, Mayıs ayında 20$ ve Haziran ayında da 90$ gelir elde ettiyseniz Mayıs bakiyeniz Haziran ile birleştirilir ve her iki ay için ödemeyi Temmuz ayı ortasında alırsınız.

Sorunsuz ve akıcı bir yayın için bazı ekipmanlar gerekmektedir. Bunlar;
– Yayın bilgisayarı
– Oyun bilgisayarı (Güçlü olmalı)
– Oyuncu mikrofonu
– Yaka mikrofonu
– Oyuncu kulaklığı
– İyi internet hızı
– Oyuncu klavye mouse seti
– Capture card
– Canlı içerik yayıncı kontrolörü

Bazı ünlü twitch yayıncılarının aylık kazançları;
Jahrein: Aylık kazancı ortalama 50,000 TL üzeridir.
Ferit (Wtcn): Aylık kazancı 40,000 TL üstü olduğu tahmin ediliyor.
Mithrain: Aylık ortalama 25,000 TL kazanıyor.
Unlost: Twitch yayıncısı Unlost ise tahmini 17,000 TL kazanıyor.
Kaan Elwind: aylık geliri 15.000 TL üzerindedir.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu