Twitter Apk – Twitter Uygulaması 2021

Twitter uygulaması, kullanıcıların “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal medya aracıdır. İnsanlar günümüzde burada kendi fikirlerini belirtmek amacıyla veya belli bir topluluk adına hitap etmek için kullanılır. Uygulama 2006 Mart ayında piyasaya sürülmüş ve günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında kendine yer edinmiştir.

Twitter

Twitter uygulamasında ünlü hesapların veya tanınmış sayfaların ayırt edilmesi için “mavi tik” özelliği tanınmıştır. Böylelikle bu bahsedilen hesapların taklit hesaplarının açılmasının önüne geçilmiştir. Tweet atma özelliğinin yanı sıra video / fotoğraf / hikaye atma özellikleri de bulundurabiliyor. Birçok gazete / futbol takımı / ünlü firmalar bu platformdan belli bir topluluğa bilgi aktarımı yapıp güncel haberleri ilk olarak birinci ağızdan vermek amacıyla kullanıyor.

Siyasi liderler ve partiler ise bu platform üzerinden yaptıkları çalışmaları ve duyuruları paylaşarak insanlara ulaşmasını ve reklam aracılığı olarak kullanabiliyor. İnsanlar ise bu paylaşımların altında fikirlerini belirterek bu paylaşımlara yanıtlamak , beğenme , alıntılamak gibi özelliklerle kendi fikirleriyle birleştirerek ortak bir amaç uğruna paylaşımlar yapılabiliyor.

Twitter Apk - Twitter Uygulaması 2021 Uygulamalar

Mesaj bölümü ile kullanıcılar kendi aralarında kişisel mesajlaşmak için kullanabilir hatta bazı gönderileri ve paylaşımları birbirlerine ulaştırabilirler. Aynı şekilde yapılan bir paylaşıma birbirlerini etiketleyerek daha fazla kitlelere bu bilgilerin aktarılmasını ve yapılan paylaşımın yayılmasını sağlayabilirler. Günümüzde en güncel olayların ( deprem, magazin, transfer, spor, politika ) son dakika olarak güncellenip daha hızlı gündeme oturmasından dolayı Twitter uygulaması çoğu kullanıcı tarafından sık sık takip edilebilmektedir. En çok konuşulan olaylar “TREND” adı altında belli bir sırayla kullanıcıların önüne serildiği için herkes şuan gündemde neyin olup neyin olmadığı bilgisine erişebilir.

Bakanlıklar ve okullar da zaman zaman bu uygulama üzerinden duyular yaparak daha hızlı geniş kitlelere yayılmayı amaçlar. Anket yapabilme özelliği sayesinde öğrenci grupları kendi aralarında fikirlerini okul yönetimleri ve ÖSYM başkanlarına fikirlerini toplu şekilde bildirmek amaçlıda kullanabilir.

Covid-19 nedeniyle insanlar evlerinde geçirdikleri uzun zamanda en çok kullanılan uygulamanın Twitter olma sebebi de bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilen ilk Twitter üzerine düşüp insanların burada fikir ve düşüncelerini paylaşmasıdır. Bakanın paylaştığı veriler ve yaptığı uyarılar üzerine insanlar o paylaşımın altında kendi tartışma alanlarını oluşturup gündem hakkında fikir alış-verişinde bulunuyorlar.

Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi burada da küfür – hakaret- cinsel içeriklerin paylaşılması yasak ve suç olduğu gibi burada yapılan her paylaşım o paylaşım yapılan hesap tarafından sorumluluk gerektirir ve aksi durumda hukuki süreci başlatma hakkı sahiptir. Kullanıcılar kendi fikirlerini paylaşırken bir başkasının özgürlüğünü kısıtlamamaya ve hakaret etmemek ile sorumludur.

Paylaşılan verilere göre Twitter kullanıcıların en çoğunlukta bulunan kısım 15-30 yaş arasındaki genç kesim tarafından kullanıldığını belirtmektedir. Gençler tarafından aktif bir şekilde kullanılan bu uygulamadan meslek edinen bir takım insanlar bile var. En önemlisi de insanların bu gençlerin fikir ve düşüncelerine erişmeleri için yaptığı paylaşımları ve yazığı yazıları görebilmesidir .“Profili Gizle” özelliği ile dilerseniz insanların sizin yaptığınız paylaşımları ve paylaştığınız gönderileri görmelerini önleyebilirsiniz. Sadece sizi takip eden insanların sizin görmesini sağlayabilirsiniz böylelikle. Profili herkese açık yaparsanız sizi takip eden / etmeyen herkes sizin paylaştığınız fotoğrafları ve paylaşımları görebilir ve onlara karşılık yanıt vererek kendi fikirlerini de sizin paylaşımınıza ekleyip kendi düşüncelerine yön verebilir. Ama dilerseniz siz insanların verdiği yanıtlardan hoşunuza gitmeyeni gizleyebilir hatta silebilirsiniz. Böylelikle rahatlıkla fikir alışverişinde bulunduğunuz bir uygulamadır.

apkindir

Apk indir & Mobil Uygulamaların dosyalarını ücretsiz bulabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi apk sitesi Apkindirvip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu